Сторінка бібліотекаря

Робота шкільної бібліотеки під час канікул

1. 02.01.2019 р. – Робота активу шкільної бібліотеки «Книжкові лікарі»

2. 03. 01.2019 р. – Оформлення книжкової виставки-гри «Книжка – своїми руками» (5 клас)

3. 04.01.2019 р. – Вікторина «Місто над сивим Інгулом»

4. 04.01.2019 р. – Робота художнього гуртка «Дивосвіт»

Всеукраїнський місячник бібліотек 2018-2019 н.р.

З 1 по 31 жовтня  був проведен Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який був присвячений видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В.О.Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його народження.

Місячник відбувався під гаслом :

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

« Педагогічна творчість – це здатність допомогти людині пізнати свій внутрішній світ… навчити її розуміти і створювати прекрасне.»

В.О.Сухомлинский

В читальному залі шкільної бібліотеки була створена релаксійна зона «Територія творчості».

Особливо гострою в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Наша країна дбає про творчий потенціал всього суспільства кожної людини зокрема. Саме цій меті підпорядкована діяльність сучасних освітянських закладів, пріоритетним завданням яких є розвиток творчих обдарувань особистості, надання їй можливості проявляти свої нахили здібності.

Шкільна бібліотека, як обов’язковий структурний підрозділ закладу загальної освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів.

Ії діяльність спрямована на виховання індивідуумів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, формування гармонійно розвиненої особистості дитини, набуття нею соціального досвіду.

У нашій бібліотеці ми прагнемо створювати комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування дітей, підлітків, сприяємо поповненню їхнього інформаційного багажу, надаємо творчий простір для проведення дозвілля. Залучаючи дитину до читання, сучасна шкільна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу - сприяє творчій самореалізації особистості. Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості. Тому наша бібліотека прагне створювати умови для розвитку такої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги.

В.О.Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності, дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.

Проведені бесіди «Криниця людської мудрості» (8-9 класи), «Його вічний слід на землі.В.О.Сухомлинський» (7 клас), виховний захід «Великий казкар.Василь Сухомлинський» (1-4 класи), культурно-дозвіллєвий захід «Літературні посиденьки» (5-7 класи),уроки-екскурсії «Знайомтесь  шкільна бібліотека», (1клас), «Як живеш, шкільна бібліотека?» (2 клас), «Жовтневі зустрічі в бібліотеці» (3-4 класи), конкурс дитячих ілюстрацій «Кольорова феєрія», родина виставка-вернісаж «Творимо всією родиною».

1 клас "Знайомтесь: шкільна бібліотека"

3 клас "Як живеш, шкільна бібліотеко?"

Тематичні книжкові виставки: «Василь Сухомлинський – Вчитель, Майстер, Зодчий», «Від книжки до творчості».

Робота шкільної бібліотеки з виховання творчої особистості учнів передбачає поповнення бібліотечного фонду документами з різних галузей знань, зорієнтованих на формування освіченої людини. Тому в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек була проведена благодійна акція «Подаруй книжку шкільній бібліотеці з власним автографом». Активну участь в якій взяли учні 2 - 4, 7,9 класів.

У наслідок благодійної акції фонд шкільної бібліотеки поповнився на 25 екземплярів.

09 жовтня у 9 класі була проведена бесіда на тему «Криниця людської мудрості В. О. Сухомлинського»

Вікторина «Слово, що зцілює!» (5 клас)

10 жовтня відбувся конкурс малюнків «Кольорова феєрія» (1-9 класи)

11 жовтня в рамках всеукраїнського місячника «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» пройшла виставка «Творимо всією родиною». До участі у виставці були залучені учні з батьками молодшої школи. Вибір тем і  матеріалів був довільний. Школярі з родинами із задоволенням прийняли участь у підготовці виставки. Розмаїття тематики, багатство матеріалу, різноманітність технік радувало око.

12 жовтня 2018 року пройшов виховний захід "Великий казкар. Василь Сухомлинський"

"Художня майстерня" в шкільній бібліотеці.

Учениця 9 класу Андрюшина Олександра розписує мальовничу скриньку-калейдоскоп

на тему:"Квітуча країна очима дітей"

Найбільш творчі та ініціативні учасники.

3-4 класи (класні керівники: Дерев’янко В.М., Купріянова В.В.),

Педагоги: Каліч Л.Ю.(директор школи),

Рубан В.Є. (практичний психолог).

Батьки: Коваленко Олена Валеріївна (1 клас),

Прошаченко Оксана Володимирівна (2 клас),

Білоус Галина Сергіївна (3 клас).

Впровадження кращих методик та технологій у роботі з книгою в позаурочний час

Портфолио « Я – Читатель!»