Сторінка майбутнього першокласника

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ МАМИ І ТАТА

МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА

·         Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків , зробіть це м’яко: « який ти в нас уже великий, навіть можемо довірити тобі помити посуду».

·         Визначте загальні інтереси .Це можуть бути як пізнавальні інтереси ( улюблені мультфільми, казки , ігри) , так і життєві ( обговорення сімейних проблем).

·         Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті

(наприклад, дайте гроші на хліб ці на морозиво , коментуючи суму  на той і на інший продукт).

·         Не лайте,  а тим більше – не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги збоку навколишніх, навіть учителя або вихователя , відповідайте : «Спасибі , ми обов’язково поговоримо на цю тему».

·         Навчіть дитину ділитися своїми проблемами .Обговорюйте з нею конфліктні ситуації , що виникли з однолітками і дорослими .Щиро цікавтесь її думкою , тільки так ви можете сформулювати в неї правильно життєву позицію.

·         Постійно говоріть з дитиною .Розвиток мовлення – запорука гарного навчання .Були в театрі в ( цирку , кіно) – нехай  розповість, що більше  всього сподобалося. Слухайте уважно, ставте запитання , щоб дитина почувала, що вам це цікаво.

·         Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її  пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.

·         Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима дитини. Бачити світ очима іншого - основа для взаєморозуміння .

·         Частіше хваліть вашу дитину .На скарги про те , що щось не виходить, відповідаєте : « Вийде обов’язково , тільки потрібно ще раз  спробувати « .Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте , що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом,усмішкою , ласкою й ніжністю.

·         Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах .Погодьтеся,  що  вони не завжди розумні .Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо  можливо,  запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого  ставлення до вас тепер і в майбутньому.