31 січ. 2022

Найбільше багатство – здоров’я. (Народна мудрість)

Учні нашого закладу взяли участь у конкурсі плакатів "Здоров'я - запорука успіху". З дітьми працювали педагоги закладу та керівники гуртків комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». Людмила Іванівна Довга - керівник гуртка "Основи фенології" і Вікторія Олександрівна Романенко - керівник гуртка "Юні садівники". Діти під керівництвом педагогів створили чудові і яскраві роботи, які займуть гідне місце серед робіт інших учасників конкурсу. Із нетерпінням чекатимемо рішення журі конкурсу.

День пам'ті Героїв Крут

28 січня у закладі відбувся Єдиний тематичний урок до Дня пам'яті Героїв Крут

День пам'яті героїв Крут

До Дня пам'яті Героїв Крут в бібліотеці закладу організована тематична книжкова висиавка. Леся Храплива-Щур КРУТЯНЦЯМ Немає слів, нема пісень, Щоб нам славити Вас, герої, Що у важкий, кривавий день В зневірі не зложили зброї. Ви сміло виступили в бій, Хоч ворог йшов, страшний, суворий, В душі не було молодій Перед сильнішим злом покори! І не злякало Вас те зло, Ні смерть в снігу, страшна, холодна, Вгору підняли Ви чоло, На Вас чекала ж вся Соборна!

Бій під Крутами

Сто чотири роки тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків. Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п'ять годин. Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені. ​Затримка просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.
31 січ. 2022

Україна – це вічність, не тільки сьогоднішня, але передусім майбутня й минула. (Я. Стецько)

У закладі відбувся Єдиний тематичний урок до Дня Соборності України!
27 січ. 2022

Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній тобі.

В рамках відзначення 78- річниці визволення міста від нацистських загарбників учні нашого закладу відвідали з екскурсією музей "Визволення Кіровоградщини", який базується на території гімназії імені Т. Шевченка. Цей музей є четвертим за розміром військовим музеєм на території України. Вражаючі експозиції, захоплена розповідь екскурсовода, справили на учнів неабияке враження. (Екскурсію проводив вчитель історії Бучукурі Євген).
16 груд. 2021

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України
16 груд. 2021

Гімназія імені О.Пушкіна